program společných oslav 100 let republiky a 130 let KČT

25.10.2018 16:01

Milí přátelé,

tak se konečně na stránkách KČT objevil podrobnější program společných oslav 100 let republiky a 130 let KČT.

https://www.kct.cz/cms/klub-ceskych-turistu-zve-na-oslavy-100-let-republiky

„Nejturističtější“ akcí je asi pochod z náměstí Republiky na Petřín, což samo o sobě není tak zajímavé, ale vyvrcholením tohoto pochodu bude vyvěšení největší turistické značky na světě, což bude zapsáno do knihy rekordů. Pokud se této „významné události“ chcete oddílově zúčastnit, sejdeme se v sobotu před půl desátou na náměstí Republiky u stánku KČT a vyrazíme společně na Petřín. Samozřejmě můžete přijít také rovnou na Petřín, kde bude program zahájen v 10,30 hodin (v 11.15 by pak prý měl následovat průvod sokolů, turistů a dalších spolků od Tyršova domu v čele s Masarykem na koni :-). Znovu pak bude značka vyvěšena v neděli po 11. hodině na náměstí Republiky, u čehož bude přítomen i známý český horolezec Radek Jaroš.

 

Oslavy 130 let KČT jsou drobnou součástí oslav 100 let republiky, k němuž najdete podrobný program po celé České republice na stránkách www.spolecnestoleti.czJsou tam různé zajímavosti i programový katalog, který lze omezit třeba jenom na Prahu. Ještě lepší adresa je asi https://spolecnestoleti.cz/cs/narodni-oslavy , kde je přímo program oslav na tento víkend (pro ty, kteří nemají možnost si to stáhnout, přikládám do přílohy) a odkazy na programy České televize věnované tomuto výročí. Mnohé jste si již jistě našli také v novinách.

 

Jinak na stránkách KČT najdete také odkaz na cca půlhodinový dokument o historii Klubu českých turistů, který vysílala ČT sport 21. října 2018 v 9.35 hodin (je to něco jiného, než jsme si promítali na Šumavě), ke zhlédnutí je zde:  https://www.ceskatelevize.cz/porady/12386031739-klub-ceskych-turistuJeště jsem neměla čas se na to podívat, ale prý tam mimo jiné vypráví Jan Havelka a Jan Stráský, tak si to nenechte ujít. :-)

 

To je snad z aktualit na tento slavnostní víkend vše a těším se, že se nenecháte odradit předpovědí počasí (dalšího stého výročí se již asi nedožijeme :-) a sejdeme se na náměstí Republiky, na Petříně či kdekoli jinde.

Jitka Straková

 

.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode