Levné ubytování na šumavě - Turistická ubytovna Libínské Sedlo

web: chatalibin.cz

Rezervace: 724 054 080 tjbanka@volny.cz

Levné ubytování na Šumavě u Prachatic. Turistická ubytovna vhodná pro rodiny s dětmi, skupiny i individuální návštěvníky! Přijeďte si odpočinout na chatu na Šumavě do malebné vesničky Libínské Sedlo v zimě i v létě!

Umístění

 Na Šumavě, v malé vesničce Libínské Sedlo vzdálené 6 km od města Prachatice (Praha 150 km, České Budějovice 50 km, Plzeň 120 km).

Ubytování

Celoroční ubytování v 8 pokojích (od 2 do 7 lůžek)s postelemi, palandami a tzv. "šuplíky" (spaní ve zvýšeném mezipatře, viz fotogalerie). Kapacita turistické ubytovny je 40 lůžek. Sociální zařízení je společné na patře (tři umývárny se sprchou nebo vanou s teplou vodou a toalety v obou patrech). V objektu je plně vybavená kuchyně (lednička, plynový i elektrický sporák, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, nádobí), společenská místnost/jídelna s televizí a sušárna (vhodná pro uskladnění kol či lyží). V oplocené zahradě naleznete altán pro venkovní posezení, ohniště a stůl na stolní tenis.

Nově byl ve spodní hale  zprovozněn Wi-fi router, což umožňuje připojení k internetu zdarma  v celé chatě! Plánování výletů teď bude jednodušší! Informace potřebné pro připojení naleznte na nástěnce.

Jednotlivé pokoje

Pokoj č.1 – 3 lůžka (3 x postel) – jediný pokoj v přízemí

Pokoj č.2 – 5 lůžek (1x postel, 1 x palanda, šuplík)

Pokoj č.3 – 7 lůžek (2 x palanda, šuplík, přistýlka)

Pokoj č.4 – 3 lůžka (1 x postel, 1 x palanda)

Pokoj č.5 – 5 lůžek (1x postel, 1x palanda, šuplík) – průchozí pokoj (do pokoje č.6)

Pokoj č.6 – 2 lůžka (2x postel) – za pokojem č.5

Pokoj č.7 – 7 lůžek  (1 x postel, 2 x palanda, šuplík)

Pokoj č.8 – 6 lůžek (3 x palanda)

Zde si prohlédněte interiéry i zahradu

 

Cena

200 Kč/noc/osoba v sezńě (od 1.6. do 30.9. a od 10.12. do 31.3.)
180 Kč/noc/osoba mimo sezónu (od 1.4. do 31.5. a od 1.10. do 31.10.)
Od 1.11. do 9.12. je chata zavřena.


50 Kč za zapůjčení lůžkovin na celý pobyt nebo do požadované výměny (vlastní spacák možný)

Sleva 40 Kč/noc pro členy Klubu českých turistů (po předložení členského průkazu)

 

Pronájem celé chaty

nečlenové:

– sezona: 5000/noc při počtu do 25 lidí

5500/noc při vyšším počtu lidí

– mimosezona: 4500/noc při počtu do 25 lidí

5000/noc při vyšším počtu lidí

pro členy KČT 4500/noc v sezoně, 4000/noc mimo sezonu (nutný seznam ubytovaných pro fakturaci)

Změny platí od 1. 2. 2018

Objednávky a rezervace

Rezervace nejlépe telefonicky na čísle  724 054 080, či e-mailem na tjbanka@volny.cz

(provozovatelem je TJ Banka Praha, IČO 00537098)

Na místě Vás ubytuje správce objektu - Jana Maněnová, Libínské Sedlo č.4, tel. 775 227 621

Přijedete-li na Libínské Sedlo bez rezervace, můžete se obrátit přímo na správce.

Doprava

Autem: Libínské Sedlo leží 6 km od města Prachatice směrem na Volary. Cesta z Prahy trvá asi 2 hodiny (silnice R4 do Písku, dále  přes Vodňany a Bavorov). Nejrychlejší cesta z Plzně vede přes Nepomuk, Horažďovice a Strakonice).

Zastavit lze přímo u objektu, parkovat je však nutné na veřejném parkovišti (100 m).

Autobusem:

Autobusová zastávka (plný název: Prachatice, Libínské Sedlo) se nachází přímo před ubytovnou. Pro příjezd jsou výhodné časté spoje s městem Prachatice a přímá autobusová linka z Prahy. Pro výlety do okolí jsou praktické spoje do okolních obcí, letní cyklobus a zimní skibus.

Vlakem: Nejbližší železniční stanice je ve městě Prachatice.

Jinak: Z Prachatic lze snadno dojít pěšky (4 km), dojet na kole, případně stopovat.

Pro skupinové výlety lze v Prachaticích objednat bus pro 8, 18 nebo 30 osob u LIBÍN BUS, Antonín Schwantner, 602 368 352

Vesnice Libínské Sedlo

V současné době bohužel nejsou ve vesnici žádné možnosti stravování v restauraci. V obci jsou dva lyžařské vleky pro děti, začátečníky a sváteční lyžaře a veřejné hřiště pro míčové hry.

Možnosti sportování a výlety do okolí

V oplocené zahradě je umístěn stůl pro stolní tenis (pálky lze půjčit zdarma od správce).

Pěší turistika

Obec protíná několik turistických tras. Jedním z nejbližších cílů je vrchol hory Libín (1,5 km) s rozhlednou a občerstvením, dále zřícenina hradu Hus a blízký Křišťanovický rybník. S pomocí autobusové (a ještě snadněji automobilové dopravy) lze poznat celou jižní částu Šumavy a pošumaví – hraniční hřeben hor Plechý a Třístoličník, Plešné jezero, Schwarzenberský plavební kanál, přehradní nádrž Lipno, Boubínský prales či zpřístupněné části vojenského prostoru Boletice. V okolí jsou také značené trasy pro Nordic walking.

Cykloturistika

Obcí prochází cyklotrasa a okolní hustá síť cyklotras, opuštěných silniček a cest vybízí k výletům libovolné délky a obtížnosti. Výkonní cyklisté mohou poznat celou jižní část Šumavy, anebo kulturní zajímavosti ve vnitrozemí (zámek Kratochvíle, hrad Helfenburk ad.).

Běžecké lyžování

V okolí obce jsou značené a pravidelně upravované běžkařské trasy. Autem pak lze vyrážet za běžkařskými trasami na Churáňově, Kvildě či Modravě, do německého běžkařského centra Mauth nebo rakouského centra Schöneben.

Sjezdové lyžování

V obci jsou dva lyžařské vleky pro děti, začátečníky a sváteční lyžaře https://skilibin.webnode.cz/. Autem a případně skibusem (linky skibusu se každý rok mění) lze dojet do českých středisek Kramolín a Churáňov, nebo do kvalitnějšího a přitom levného německého centra Mitterdorf (https://www.mitterdorf.cz/) a špičkového rakouského centra Hochficht (www.hochficht.at)

Koupání a vodáctví

Kříšťanovický rybník (4 km pěšky, na kole, nebo autem), koupaliště Hulák (Prachatice, 4 km pěšky nebo 6 km autem), plavecký bazén Prachatice, plavecký bazén Volary (12 km), Lipenská přehradní nádrž (30 km) nebo aquapark Marina Lipno (60 km). Horní tok řeky Vltavy je ideální pro jednodenní vodácký výlet (Lenora – Soumarský Most – Pěkná – Nová Pec, nebo jen část), splouvání v současné době podléhá registraci (více na NP ŠUMAVA).

Další sportovní vyžití

Lanový park Libín (2 km) https://www.adrenalin-libin.cz/, tenisové a squashové kurty,  (Prachatice, 6 km), v zimě nejdelší upravovaná bruslařská dráha a v létě stezka v korunách stromů s tobogánem (Lipno, 60 km).

Houbaření

Okolní smrkové a smíšené lesy jsou rájem pro houbaře. Sítě na sušení hub jsou v ubytovně k dispozici.

Památky a zajímavosti v okolí

Středověké město Prachatice (6 km), zřícenina hradu Hus (5 km), hrad Helfenburk (25 km), zámek Kratochvíle (25 km), Schwarzenberský plavební kanál (30 km), zámek Hluboká nad Vltavou (45 km), Český Krumlov (45 km) a mnoho dalších.

 

 

 

Naleznete nás i na a

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode