Informace o nás

Jsme jedním z pražských odborů Klubu českých turistů, který má již dlouholetou tradici. Svoji činnost zahájil už v době první republiky. Tehdy soustřeďoval především úředníky Národní banky, ale i pracovníky jiných profesí. Mezi členy patřili mimo jiné i prezidenti Edvard Beneš a Václav Klaus. Náš odbor měnil několikrát název – zejména v době, kdy byl po roce 1948 Klub českých turistů zrušen a jeho činnost zaštiťoval Svaz turistiky ČSTV (používal např. název Slovan Banka či Slovan SBČS).

KČT, odbor Banka Praha pořádá mnoho let tradiční akce:

• Známou akcí byly zimní přechody slovenských hor, které organizoval tehdejší předseda oddílu Jan Stráský. V průběhu let se uskutečnilo 20 těchto přechodů, nyní se již tato velmi náročná několikadenní akce nepořádá.
  • Podobnou akcí jsou jarní Májové přechody, při kterých procházíme postupně vybrané lokality v horách na Slovensku, v Čechách i v příhraničí.
  • Velmi populární je podzimní Šumavská stovka, která účastníky každoročně vede vždy jinými trasami po Šumavě z české, rakouské i německé strany.
  • Dlouholetou součástí programu jsou také zimní přejezdy českých hor. Jedná se zpravidla o pět až šest víkendových akcí, na nichž v průběhu zimy projedeme na běžkách Jizerské a Krušné hory, Šumavu, Lužické hory či Vysočinu a Orlické hory.

V současnosti má náš odbor KČT asi 160 členů, čímž se řadíme mezi největší oddíly v Praze.

Akcí se mohou zúčastnit nejen členové našeho oddílu, ale i členové jiných odborů KČT. Stačí se jen včas přihlásit (viz Přihlášky na akce).

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode